Pozor na falešné Osvědčení Cebia REPORT. Jak ho poznáte?
Prověřovat se vyplácí, a to nejen auto, ale i výsledky prověření, které vám dá prodejce. Podvodné praktiky na trhu ojetých automobilů totiž nesahají jen po stáčení tachometrů a zatajování havárií.
Prodejci, kteří takovým způsobem chtějí zákazníky podvést, jdou někdy i dál a předkládají klientům falešné Osvědčení Cebia REPORT, aby kupující neměli podezření na nekalé praktiky a hlavně si vůz sami neprověřili.
Aktuálně v Cebii řešíme případ, kdy zákazníkovi prodejce vystavil nejen falešné Osvědčení Cebia REPORT, ale také falešný výpis z AUTOTRACERu, v němž odstranil kus tabulky ukazující průběžný nájezd kilometrů, aby nebylo poznat, že má auto stočený tachometr. Zákazník však prodávajícímu na lep nesedl. Originalitu Osvědčení si ověřil u nás na webu a zjistil, že se jedná o falsifikát. Osvědčení mimo jiné obsahovalo dřívější logo Cebia a adresu předchozího sídla Cebia, běžný zákazník si toho ale nemusí všimnout. Někdy se může falešný Cebia REPORT tvářit i jako zcela originální.
Ačkoli drtivá většina Osvědčení Cebia REPORT, které prodejci zákazníkům dávají, je pravá, určité procento falešných Osvědčení se bohužel vyskytuje.
Proto je důležité, abyste si pravost Osvědčení VŽDY zkontrolovali na našich webových stránkách
www.cebia.cz/overeni-osvedceni,
kde se po zadání čísla Osvědčení dozvíte, zda se nejedná o falsifikát. Na každém Cebia REPORTu je vpravo nahoře QR kód, jenž vám po načtení vaším mobilním zařízením zobrazí údaje o vozidle, na které byl Cebia REPORT vystaven.
V případě, že máte podezření či pochyby, nebo falešný report odhalíte, kontaktujte nás na cebia@cebia.cz.